E-Learning

Średnia: 0 | Głosów: 0

Dziękuje, za wystawienie oceny.

Prosimy o zostawienie opinii.

Module 4 – Financial Statement Analysis

Dwie unikalne cechy tej serii to (1) możliwość kontaktu z wykładowcą, który oferuje bezpośrednie wsparcie, odpowiadając na pytania lub udostępniając dodatkowe zasoby na tematy poruszane na szkoleniach oraz (2) powiązanie pomiędzy finansami i rachunkowością a Światem 4.0. Finanse nie są już tylko zapisem przeszłych zdarzeń, ale wybiegają w przyszłość, pomagając menedżerom w dokonywaniu trafnych prognoz i podejmowaniu wartościowych decyzji.

Jest to modułowy program szkoleń online z zakresu praktycznych umiejętności dla wszystkich profesjonalistów, który wyposaży Cię w umiejętności potrzebne w codziennym życiu zawodowym, i to już od pierwszego dnia.

Niezależnie od tego, czy jesteś menedżerem poszukującym umiejętności, jak połączyć finanse z procesami biznesowymi, czy przyszłym księgowym, który chce rozpocząć karierę w księgowości według MSSF i finansach, czy też praktykującym księgowym, który chce poszerzyć swoją wiedzę z zakresu księgowości i zarządzania finansami, aby wykorzystać ją w swojej codziennej pracy, kurs ten będzie dla Ciebie interesujący i przydatny.

To również odświeżony sposób patrzenia na rachunkowość i finanse, a niektóre z rzeczy, które omówimy na zajęciach, mogą nie być dostępne w książkach, publikacjach lub w Internecie.

Kontakt

Patrycja Bawolska

Koordynator kursu

Adres e-mail: patrycja.bawolska@pl.ey.com

Numer telefonu: +48 797 305 720

Cena

250.00 PLN netto

307.50 PLN brutto

Poprzednia najniższa cena: 307.50 .

Forma szkolenia

E-Learning

Save this page in PDF

Dla kogo?

W tym 3-godzinnym module rozpoczynamy od podstawowych umiejętności czytania i rozumienia sprawozdań finansowych (Moduły 1 i 2 z tej serii) i budujemy na nich umiejętności analizy i interpretacji sprawozdań finansowych. Pod koniec nauki będziesz w stanie dostrzec kryjące się za liczbami procesy biznesowe, do których się one odnoszą, jak również zaproponować rozwiązania zidentyfikowanych problemów.

Będziesz mógł zatem przejąć inicjatywę w rozmowach na temat decyzji dotyczących przyszłości Twojej organizacji.

Cały moduł jest oparty na studiach przypadków i ma charakter praktyczny.

Program

 • Ryzyko i rentowność.
 • Analiza wskaźników – od wartości bezwzględnych do wartości względnych. Każdy wskaźnik jest szczegółowo analizowany, aby zobaczyć, które elementy we wzorze odnoszą się do poszczególnych części biznesu.
 • Kompleksowe studium przypadku – zastosowanie analizy wskaźnikowej i identyfikacja krytycznych problemów.
 • Od analizy współczynników do zarządzania procesami biznesowymi – przykłady, jak finanse łączą się z partnerstwem biznesowym.
 • Zwrócenie uwagi na pewne specyficzne wskaźniki, które są zwykle źle rozumiane, na przykład – czy wysoki poziom zadłużenia jest pożądany, czy też stanowi zagrożenie dla organizacji?
 • Standardy rachunkowości takie jak MSSF i ich wpływ na obliczanie wskaźników.
 • Analiza pozioma i pionowa – studium przypadku.
 • Przejście do rynku i dokładne przyjrzenie się takim wskaźnikom jak Cena/Zysk (P/E) i stopa dywidendy. Co dokładnie mówią nam te wskaźniki?
 • Niefinansowe miary wydajności.
 • Studia przypadków do rozwiązania w czasie dogodnym dla uczestników.

Certyfikat i punkty edukacyjne

Po zrealizowaniu szkolenia otrzymasz certyfikat.

Ten moduł jest częścią e-learningowego kursu Finance in Business.

Kurs prowadzony jest w języku angielskim.

Sprawdź poprzedni i następny moduł z tej serii.

Język szkolenia

Szkolenie prowadzone jest w języku angielskim.

Informacje dodatkowe

Czy szukasz interaktywnego szkolenia na żywo na ten temat? Dowiedz się więcej o naszym modułowym programie kursu Finance in Business: warsztaty oparte na studiach przypadków dla profesjonalistów biznesowych, dostarczające praktycznych umiejętności finansowych, które są potrzebne w codziennej pracy.

Po okazaniu certyfikatu ukończenia kursu e-learningowego otrzymasz 10% zniżki na warsztaty Finance in Business Online Live.

Czas trwania i okres dostępności szkolenia

 • Czas trwania szkolenia: 3:25:35
 • Okres dostępności szkolenia: 365 dni od momentu rozpoczęcia szkolenia

Szczegóły programu

Trenerzy

Author
Marinos Athanassiou Marinos jest założycielem EY Academy of Business i trenerem od 1994 roku