E-learning

Średnia: 0 | Głosów: 0

Dziękuje, za wystawienie oceny.

Prosimy o zostawienie opinii.

Jak angażować uczestników szkolenia online?

Pakiet trzech modułów „Jak angażować uczestników w szkoleniu online? Składa się z pigułek wiedzy, naszego podejścia i technik angażowania uczestników podczas szkoleń realizowanych poprzez platformę internetową.

Kontakt

Adrianna Sykucka

Team Leader | Ekspert ds. Projektów Szkoleniowych

Adres e-mail: adrianna.sykucka@pl.ey.com

Numer telefonu: +48 519 511 447

Forma szkolenia

E-learning

Zapisz tę stronę w PDF

O pakiecie szkolenia

Nasza przygoda ze szkoleniami online rozpoczęła się w czasie pandemii, kiedy ta forma była jedyną realną perspektywą prowadzenia szkoleń. To doświadczenie już nie tak intensywne towarzyszy nam do dziś i jest równie atrakcyjne jak szkolenia stacjonarne. Nasz sukces przypisujemy umiejętności przeformułowania ćwiczeń praktycznych i dostosowania ich do formuły online. Niezwykle ważną sprawą jest także stworzenie ram i zasad tych spotkań tak aby uczestnicy mieli co robić i wiedzieli co jest od nich oczekiwane; wtedy zamiast pracować nad swoimi zadaniami biznesowymi skupiają się na szkoleniu.

Program szkolenia

Moduł I: Od czego zaczynamy? Jak się przygotowujemy do poprowadzenia szkolenia online? Moduł ten jest wstępem do przygotowywania się do poprowadzenia warsztatów szczególnie w wersji online. Składa się na niego refleksja nad rolą trenera, odpowiedni dobór metod, bezpośrednie przygotowanie się przed szkleniem, w tym współpraca z osobami od wsparcia technicznego i edycją, ale także pierwsze chwile na szkoleniu – na co zwrócić uwagę, aby przykuć zainteresowanie uczestników.

Moduł II: Rozważamy tu jakie metody i techniki stosować, aby zaangażować uczestników od pierwszego momentu spotkania, co sprzyja aktywności, a co utrudnia skupienie się na szkoleniu. Podpowiadamy także, jak radzimy sobie z trudnymi zachowaniami uczestników podczas takiego spotkania: np. tymi, który mają mnóstwo pytań lub tymi, który odbiegają od tematu?”

Moduł III: Jak korzystamy z narzędzi, aby przeprowadzić szkolenie sprawnie i angażująco? Jak kończymy szkolenie i co dzieje się dalej?

W module trzecim prezentujemy funkcje kilku narzędzi związane ze szkoleniami online, które wspomagają proces uczenia. Na pierwszy ogień idą funkcje związane z platformą komunikacyjną zoom. Przedstawiamy, kiedy warto wykorzystać poszczególne widoki, wirtualną rękę, podział na pokoje, chat oraz udostępnienie ekranu. Następnie przechodzimy do wirtualnej tablicy, gdzie pokazujemy, jak korzystamy z funkcji tworzenia szablonów, blokady ekranu, wstawiania materiałów, rysowania.

Kończąc szkolenie przedstawiamy kroki, które są związane z podsumowaniem, tj. kroki w kierunku rozwoju, informacje zwrotne, a także pracą trenera już po szkoleniu mi. wyciąganie wniosków.

Cele i korzyści

W trakcie tych trzech „pigułek wiedzy” dzielimy się wiedzą i pomysłami popartymi przeprowadzeniem kilkudziesięciu szkoleń online, jakie zrealizowaliśmy w ostatnich latach oraz naszym ponad 20 letnim doświadczeniem trenerskim.

Proponujemy swego rodzaju przepis w pigułce pozwalający na przygotowanie się do wystąpienia i efektywnego poprowadzenia go.

Uczestnicy naszych szkoleń online, podkreślają ich efektywność, wymieniając min. angażowanie ich w trakcie szkolenia. Przypisują to, oprócz własnej motywacji, sposobowi prowadzenia przez trenerów. I tymi sposobami chcemy się dzisiaj z Wami podzielić.

Certyfikat i punkty edukacyjne

Po zrealizowaniu szkolenia otrzymasz certyfikat.

Czas trwania i okres dostępności szkolenia

  • Czas trwania szkolenia: 00:50:00
  • Okres dostępności szkolenia: 365 dni od momentu rozpoczęcia szkolenia

Szczegóły programu

Trenerzy

Author
Małgorzata Szybińska Pasjonuje ją obserwacja rozwoju uczestników szkoleń poprzez odnajdywanie i wzmacnianie swoich mocnych stron w obszarze przewodzenia ludźmi. Projektowanie szkoleń dla klienta traktuje jak przygotowanie interesującej i odkrywczej podróży.
Author
Dorota Wiśniewska Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu rozwiązywania konfliktów, komunikacji, treningu asertywności, przywództwa, motywowania i dyscyplinowania pracowników oraz zarządzania zespołem.
Author
Andrzej Matyka Przede wszystkim praktyk, dopiero później trener i coach. Na szkoleniach preferuje narzędzia praktyczne, przekazywane często w formie zadań i gier szkoleniowych, a także żartów sytuacyjnych.