Książki dla menedżerów

Odkryj naszą ofertę, która stanie się Twoim niezastąpionym przewodnikiem w świecie biznesu.

Niech nasze publikacje staną się dla Ciebie inspiracją do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w firmach. Przekonaj się sam, jak wartościowe są nasze książki i jak mogą zmienić Twoją ścieżkę kariery menedżerskiej. Sukces jest na wyciągnięcie ręki – z nami jako Twoim partnerem w rozwoju biznesowym.

Zobacz naszą aktualną ofertę książek:

O sztuce wystąpień publicznych

Polecamy i zachęcamy do zapoznania się z publikacją „O sztuce wystąpień publicznych” autorstwa Macieja Orłosia, w której dzieli się swoim doświadczeniem i poszukuje odpowiedzi na pytania:
– co zrobić, by publiczność słuchała wystąpienia z zaciekawieniem,
– jak poprowadzić prezentację, by widownia nagrodziła mówcę brawami,
– jak dobrze zaprezentować się przed publicznością – kontrahentami, szefami i potencjalnymi klientami,
– jak na forum publicznym skutecznie reprezentować siebie i swoją firmę.

Maciej Orłoś nie tylko zna odpowiedzi na te pytania, ale także potrafi swoją wiedzę przekazać w sposób ciekawy i skuteczny. Uwaga! Książkę możesz zamówić z dedykacją od samego autora!

45 absurdalnych zwyczajów Toyoty

Wakamatsu Yoshihito zawarł w niej trudno dostępne informacje pokazujące, w jaki sposób Toyota (inaczej) niż pozostałe firmy stosuje narzędzia ciągłego doskonalenia. Po rozpoczęciu pracy w Toyocie zajmował się – pod okiem Ōno Taiichiego – zastosowaniem, ulepszaniem i upowszechnianiem Systemu Produkcji Toyoty w działach: produkcji, kosztów, zakupów i administracyjnym.

Dzięki znajomości 45 nawyków Toyoty uchwycisz istotne szczegóły, które pozwolą rozwinąć sposób rozwiązywania problemów i działania doskonalące w Twojej firmie. Książka (przetłumaczona z języka japońskiego) skłania do przemyśleń i zmiany podejścia we wdrażaniu niektórych narzędzi Lean (m.in. 5S, Problem Solving, Jidoka, TPM)

1 na 1 – praktyczny podręcznik, o tym jak prowadzić managerskie rozmowy

Rozmowy 1 na 1 są coraz bardziej popularną formą pracy pomiędzy przełożonym a podwładnym. Nie wszyscy jednak mają w tym łatwość. Jedni nie wiedzą, jak zacząć, inni nie wiedzą, jakimi tematami wypełnić taką rozmowę. Dla jeszcze innych niewiadomą stanowią kwestie techniczne — na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w książce.

Kompletna 5-punktowa struktura – dzięki której zawrzesz niemal wszystkie swoje zobowiązania menedżerskie w jednej rozmowie z pracownikiem – oszczędność czasu i klarowne prowadzenie przez rozmowę.

Praktyczne wskazówki — jak skutecznie rozmawiać, by mieć pewność, że zadania są realizowane w tempie i stylu, jakiego oczekujesz oraz by budować relację z Twoim podwładnym opartą na wzajemnym szacunku i zrozumieniu swoich potrzeb.

Menedżer z zawodu. Projektant i integrator systemów zarządzania

Lekkim piórem napisana publikacja, dlaczego wielopłaszczyznowe myślenie i szeroki kąt widzenia menedżera są kluczowe dla osiągnięcia przez firmę sukcesu bądź zafundowania jej porażki rynkowej. Zawodowi menedżerowie nigdy o tym nie zapominają.
Vademecum dla praktykujących menedżerów.

Pricing – Jak zarządzanie ceną może zwiększyć zyski w detalu

Wielu właścicieli i menedżerów sklepów popełnia mnóstwo błędów, wyceniając produkty w sklepie. Książka została napisana dla tych, którzy poszukują wiedzy, jak zwiększyć rentowność dzięki zastosowaniu dźwigni pricingowej.

Dzięki tej książce dowiesz się więcej o:
– Psychologii ceny i wpływie na decyzje klienta
– Technikach pricingowych, dzięki którym możesz więcej zarabiać
– Niecenowych działaniach, zwiększających marżę
– Promocjach detalicznych, które jak magnes przyciągają klienta
Dźwignia pricingowa to najtańsza forma wzrostu zysków!

Paradoksy negocjacji. Zanim usiądziesz do stołu negocjacyjnego

Zanim usiądziemy do stołu negocjacyjnego, przypomnijmy, że negocjacje to proces poszukiwania warunków wymiany – pozyskania czegoś od kogoś, kto jednocześnie chce czegoś od nas. Świat negocjacji jest pełen paradoksów dlatego publikacja ta nie jest typową książką o negocjacjach. To raczej przewodnik dla ciekawych świata podróżników, a nie turystów wybierających wakacje all inclusive.

Wieloletnia praktyka Autora daje czytelnikowi nie tylko pewność, ze ma w ręku mądrą i profesjonalną książkę, ale przede wszystkim gwarancję, że otrzyma oryginalne, inspirujące źródło, z którego może czerpać, uczestnicząc w procesie tworzenia kultury komunikacji i biznesu.

Turban Mistrza Mansura. Opowieści sufickie dla mówców i przywódców

Polecamy książkę naszego eksperta, Marka Kochana „Turban mistrza Mansura. Opowieści sufickie dla mówców i przywódców”, która jest próbą rekonstrukcji zaginionej ksiażki i uwspółcześnieniem nauk sławnego Mistrza Mansura.
Ta publikacja w lekkiej i przystępnej formie przybliża polskim Czytelnikom mądrości wschodu.

Przeczytaj, co o książce Marka Kochana mówi prof. Jerzy Bralczyk:
Książkę Kochana nie tylko świetnie się czyta, ale można się z niej paru rzeczy dowiedzieć, a niektóre z nich nawet zastosować – w mówieniu i w życiu.”

Po co nam praca?

O wyjątkowości tej książki decyduje mnogość praktycznych wskazówek, przykładów z życia oraz głębokie odniesienie do polskich realiów gospodarczych. Stanowi świetną inspirację dla menedżerów czy liderów, którzy rozpoczynają przygodę ze światem pracy zawodowej.

Ewy Opolska, Krzysztof Turowski i Krzysztof Opolski odpowiadają na najbardziej fundamentalne i istotne dla człowieka pytania o sens i charakter pracy.

Oprócz tego posiadamy także podręczniki:

CIA® cz. I – Podstawy Audytu Wewnętrznego

W EY Academy of Business możliwy jest zakup pierwszej części podręcznika Irvina Gleim’a, w języku polskim, przygotowującego do egzaminu CIA®.

CIA® cz. II – Audyt Wewnętrzny w Praktyce

W EY Academy of Business możliwy jest zakup drugiej części podręcznika Irvina Gleim’a, w języku polskim, przygotowującego do egzaminu CIA®.

Dowiedz się więcej szczegółów na temat każdej z wymienionych książek tutaj.

Daj się wciągnąć w świat wiedzy, rozwijaj się razem z nami i stwórz solidne fundamenty dla swojej kariery menedżerskiej!